• Strojár - inovátor 2024

• 17. 4. 2024
        • V dňoch 9.4. - 10.4.2024 sme sa zúčastnili súťaže "Strojár - inovátor 2024", ktorú organizovala Technická univerzita Košice. Našu školu reprezentovali žiaci M.Odráška (IV.MA), A.Kužela, J.Marcius a M.Sedlák (IV.MB).

Z 22 súťažných prác z celého Slovenska obsadili J.Marcius a M.Sedlák 1. miesto s projektom Návrh a výroba zvona a zvonovej armatúry.

Srdečne blahoželáme!

Všetkým chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

• Majstrovstvá okresu v stolnom tenise

• 15. 4. 2024
        • V piatok 13.4.2024 sme sa zúčastnili finálového turnaja majstrovstiev okresu v stolnom tenise. Získali sme druhé miesto. Chlapci si poradili s SPŠ stavebnou 3:0 a v druhom zápase podľahli SPŠ dopravnej 3:1. Reprezentovali nás títo chlapci: Filip Krajčovič, Peter Kadlec, Tomáš Šoltés.Chlapcom za pekné druhé miesto blahoželáme!!!

• Deň narcisov 2024

• Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť. Viac

• V SÚŤAŽI ENERSOL-SK NAJLEPŠÍ NA SLOVENSKU

• 12. 4. 2024
        • Aj v celoštátnom kole sme najlepší z najlepších. Hravo sme porazili súperov z celého Slovenska a oba naše projekty získali fantastické umiestnenie: v hlavnej kategórii obsadil Michal KAVOŇ (IV.EA) zlatú priečku a v tvorivej kategórii obsadil Viktor GULÁN (IV.EA) striebornú priečku. Do medzinárodného kola v Brne, do ktorého postupuje celkovo 6 najlepších súťažných prác zo Slovenska, sú dva projekty naše! Blahoželáme k obrovskému úspechu a naďalej držíme palce! foto

• Veľkonočný pozdrav

• 29. 3. 2024
        • Zamestnanci Strednej priemyselnej školy technickej prajú študentom, rodičom a všetkým priaznivcom školy milostiplné, radostné a požehnané  Veľkonočné sviatky. Nech váš dom je plný pokoja, stôl hýri hojnosťou a srdcia blízkych sú naplnené láskou a porozumením.

• Oznam o rodičovskom združení dňa 16.4.2024

• 26. 3. 2024
        • Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že 16. 4.2024 /utorok/ o 17,00 hod. sa v našej škole uskutočnia triedne rodičovské združenia.

• 25. 3. 2024
        • V piatok 22.03.2024 sme žali úspechy na krajskom kole SOČ. Do súťaže bolo zapojených 18 projektov, z toho 10 z nich získalo ocenenia na popredných miestach. Získali sme 2x prvé miesto, 3x druhé miesto a 5x tretie miesto. Zoznam všetkých ocenených prác nájdete v prílohe. Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a postupujúcim držíme palce na celoslovenskom kole. Výsledková listina

• Turnaj v stolnom tenise

• 22. 3. 2024
        • 21.3.2024 sa naši stolný tenisti zúčastnili turnaja na Športovom gymnáziu. Získali 1. miesto a postupujú do ďalšieho kola. Postupne si poradili s domácim Športovým gymkom 3:0, s SOŠ PaSV 3:0 a s GOS-sk 3:1.Reprezentovali nás: Filip Krajčovič 4.EA, Peter Kadlec 2.S a Lukas Dekan 1.EA. Blahoželáme a ďakujeme!!! foto

• Celoštátne kolo súťaže ZENIT v strojárstve

• 21. 3. 2024
        • V dňoch 18. – 21.3.2024 sa na SOŠ elektrotechnickej v Banskej Bystrici uskutočnilo Celoštátne kolo súťaže ZENIT v strojárstve, na ktorom nás reprezentovali: Michal Váry ( III. S), Filip Pavlík ( IV. S) a Maximilián Švasta ( III. S), ktorý obsadil 4. miesto. Za vzornú reprezentáciu ďakujeme  a blahoželáme k dosiahnutému úspechu.

• V ENERSOL-SK máme dve prvé miesta

• 19. 3. 2024
        • Dnes, 19.03.2024 sa na SOŠE v Trnave a konalo krajské kolo súťaže ENERSOL-SK.V hlavnej kategórii našu školu reprezentoval Michal Kavoň (IV.EA) s projektom Automatický solárny tracker. Obsadil 1. miesto a postupuje do celoslovenského kola. V tvorivej kategórii našu školu reprezentoval Viktor Gulán (IV.EA) s projektom Rekuperátor s využitím tepelnej stratifikácie v kvapalinách. Obsadil 1. miesto a postupuje do celoslovenského kola.Obom súťažiacim patrí vďaka za vzornú reprezentáciu.Gratulujeme k víťazstvu a prajeme veľa šťastia na celoslovenskom kole!

• SÚŤAŽ JUNIOR KÓDER / KÓDERKA

• Naši dvaj študenti Matej Korec (III.MB) a Adam Kadlec (III.MA) sa zúčastnili SÚŤAŽE JUNIOR KÓDER / KÓDERKA, ktorú organizovala Fakulta riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

Počas troch kôl lektori a lektorky spomínanej fakuly predstavili možnosti objektového programovania prostredníctvom tvorby počítačovej hry. Domáce úlohy preverili, ako naši študenti zvládoli ich školenie a pripravili ich na finálové kolo, na ktorom podľa zadania programovali počítačovú hru. Vo finále sa umiestnili v rámci 30 najlepších. Blahoželáme!

• Ďalší úspech!

• 19. 2. 2024
        • Tomáš Kabát zo IV.MA sa zúčastnil krajského kola Olympiády ľudských práv, ktorú zastrešuje Európsky parlament. Na základe skvelého umiestnenia postupuje do celoštátneho kola.

Gratulujeme

• STROJÁRSKA OLYMPIÁDA XVII. ROČNÍK

• 15. 2. 2024
        • DNES 15.2. 2024 sme sa zúčastnili na Strojníckej fakulte SVŠT BRATISLAVA Strojárskej olympiády v Bratislave. Našu školu reprezentovali 6 žiaci so štyrmi prácami v štyroch zo siedmych kategórií. V kažnej kategórií bolo po 9 prác z celého Slovenska.
          Pre školu vybojovali dve prvé a jedno druhé miesto vo svojich kategóriach.

Úspešné projekty:

1. miesto M. Odráška IV. MA - Päťstupňová prevodovka,
          1. miesto – M. Sedlák s J. Marciusom IV. MB - Návrh a výroba zvona a zvonovej armatúry.
          2. miesto - P. Hagara IV. MA - Inteligentná trojkolka.

• 27. Reprezentačný ples rodičov a priateľov školy.

• V piatok 9. 2. už po 27 krát otvorila naša SPŠT dvere tým, ktorí sa chceli zabaviť, zaspievať si, zatancovať, stretnúť sa s priateľmi...
          Je úžasné, že aj bývalí kolegovia, naši absolventi a stáli hostia si k nám vždy nájdu cestu.

Vidíme sa opäť o rok! foto

• Valentínska pošta

• Už každoročne sa 14.2.2024 v našej škole organizuje VALENTÍNSKA pošta. Dnes sa mnohí žiaci a aj učitelia potešili, možno aj prekvapili… Dôležité je, že všetci mali radosť. Foto

Ďakujeme organizátorom.

• Lyžiarske výcvikové kurzy

• 11. 2. 2024
        • Naš štuenti  v počte 81 si vychutnali aj tento  školský  pravú zimnú atmosféru s kvalitnou lyžovačkou. Štyri  5-dňové výcvikové kurzy sa konali v lyžiarskom stredisku Spálená. Za organizáciu, priebeh a vedenie lyžiarskeho kurzu zodpovedali skvelí inštruktori – učitela našej školy.

Po celodennom lyžovaní bol samozrejme aj čas na zábavu, oddych či wellness aktivity. Žiaci sa vrátili domov zdraví, naplnení krásnymi zážitkam  a opäť zdatnejší v lyžovaní. Foto

• Majstrovstvá Slovenska v šachu

• 8. 2. 2024
        • Dňa 7.2.2024 sa uskutočnili v Bardejove Majstrovstvá Slovenska družstiev stredných škôl v šachu.

Našu školu reprezentovali 4 žiaci:

1. Daniel Mitas, 4.EA

2. Michal Richnák, 4. MA

3. Tomáš Ondrejička, 4. EB

4. Veronika Ballová, 1. MB

V rámci stredných odborných škôl sme skončili na krásnom 3. mieste.

Gratulujeme!  Foto

• Turnaj vo florbale

• 1.2.2024 sa naši florbalisti zúčastnili turnaja na Športovom gymku. Po výhrach nad Gos 8:2, poľnohospodárskou 5:1 a po vyrovnanom a napínavom zápase s domácimi, ktorý sme síce prehrali 3:1, sme skončili na peknom 2. mieste.Reprezentovali nás:Uhrínek, Danišovič, Remenár, Gašparovič, Jelínek, Popluhár, Hruška, Mečír, Nemec, Vomasta, Pišta, Pösinger, Špánik, Jedlička a Jaška.Ďakujeme a blahoželáme!!!

• Krajské kolo Ekonomickej olympiády

• Tomáš Kabát (IV.MA), Tomáš Miklovič (IV.MA) a Samuel Skladaný (IV.MA) sa zúčastnili 29.1.2024 v priestoroch Fakulty sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave na krajskom kole Ekonomickej olympiády.

Veľká gratulácia patrí Tomášovi Miklovičovi za najlepší výsledok v kraji v školskom kole 7. ročníka Ekonomickej olympiády.  Foto